Bu Haftaki Teknolojik Ürün Keşiflerim [25 Kasım – 1 Aralık]

Bu Haftaki Teknolojik Ürün Keşiflerim [25 Kasım – 1 Aralık]

Bu yazıyı seri haline getirdi. Her hafta bir şeyler okurken karşıma çıkan ve inovatif bulduğum teknolojik ürünleri sizinle de paylaşıyorum. Belki işinize yarar ya da kafanızda yeni fikirler oluşmasına yardımcı olur. 🙂

Bu hafta karşılaştığım ve enteresan teknolojik ürünleri aşağıda sıraladım.

1- Brush Lee (Lee Brush)

Ürünü ilk gördüğüm de, bunu yazarım demiştim ve atmıştım hafızaya. Sonra aratayım dedim Bruce Lee çıkıyor tüm aramalarda. 🙂 Domain’i bu yüzden onlar da leebrush almış ama sitede isim Brush Lee.

Bu gereksiz ayrıntıya da değindikten sonra, Brush Lee tanıtımını yapabilirim.

”Dişlerinizi 10 saniye içinde temizleyin, Brush Lee fırçalamayı kolaylaştırır!” gibi iddialı bir cümle ile beni etkilediler.

Çoğu insanın geceleri çok yorgun olduğu için diş fırçalamaktan kaçınması, yine çoğu insanın 3 dakikayı bırakın 1 dakika bile diş fırçalamaya katlanamaması, yanlış diş fırçalamanın tüm diş ve diş eti hastalıklarının % 90’ından sorumlu olması ve hayatınız boyunca dişlerinizi fırçalayarak toplam 131 gün geçirecek olmanız gibi nedenlerden dolayı bu fikir hayata geçirilmiş.

Dişlerinizi fırçalarken saate bile bakmayacağınız bu ürün, tüm dişi kaplıyor ve tüm dişleri aynı anda fırçalıyor.

İlgilenirseniz, Brush Lee fiyatını 109.9 dolar gördüm sitelerinde.

2- Grillr

Öncelikle belirtmeliyim ki, ülke olarak en ihtiyaç duyduğumuz şeylerden biri. Özellikle de mangal yakamadığımız kamp alanlarında… 🙂

Hadi ürünü inceleyelim.

Green IMT tarafında üretilecek Grillr, Kickstarter’da, zaman verimli ve taşınabilir rotisserie tarzında pişirme, girişiyle kendini tanıtıyor. ”Rotisserie tarzında pişirme nedir?” diye sorarsanız, ızgaraya temas ettirmeden döndürerek pişirme yöntemiymiş. Ben de bilmiyordum. Şükür bugün de bir şey öğrendik. 🙂

Izgarasız ve elektrik olmadan çalışan bu ürünün iç ve dış mekanlarda kullanımı oldukça kolay. Grillr, istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde barbekü yapmanıza izin veren portatif, dönen bir fırın. Pişirme sağlamak için düğmeyi basitçe sarmanız yeterli. Çocuklar bile sarım kolunu kolayca çalıştırabilsin diye, dişlileri ve yayları tasarlamak için çok zaman harcamışlar.

Grillr’in şişleri sabit bir hızla 360 derece dönerek yiyecekleri her yönden iyice ve eşit şekilde pişiriyor. Böylece saatlerce ızgarada başında durmak ve terlemek zorunda kalmıyorsunuz.

Sürekli dikkat gerektiren geleneksel barbekü ızgaralarının aksine Grillr, pişirmeye özen gösterir ve diğer görevlere odaklanmanıza izin verir. Cam kapı, yiyecekleri pişirirken rahatça kontrol etmenize olanak tanır, böylece yiyecekleri istediğiniz gibi pişirildiğinde çıkarabilirsiniz. Asla yemeğinin yanmasına izin vermez.

İlgilenirseniz, Kickstarter’da ürünü inceleyebilirsiniz.

3- BolaWrap

Bu ürün satın alınacak bir şey değil. Polisler ve suçlularla alakalı bir cihaz.

BolaWrap, polisin hedef aldığı kişiyi iple bağlamasını ve bu bağlanma sayesinde hedef alınan kişinin hareket edememesini sağlayan bir cihaz. Videodan izlediğim kadarıyla baya can acıtıcı gibi duruyor. Şirket her ne kadar bu işlemin hiçbir acı vermediğini iddia etse de, ipin saniyede 156 kilometre hızla fırlatıldığı belirtiliyor.

Wrap Technologies tarafından üretilen cihaz ya da ne bileyim ürün, polislerin şüphelileri güç kullanmadan gözaltına alabilmesine ve ölümcül güç kullanımını azalmasına yardımcı olacakmış.

Bir de asla inanmadım ama cihazın sadece özel koşullarda kullanılacağını söylüyorlar. (Akıl sağlığı sorunları yaşayan bireylerin olduğu vakalar vb.)

Tabii şirket bu şekilde kendini överken, cihazın kötü kullanıma açık olduğunu dile getiren bir taraf da var. Hatta ”Polis şiddetinin yayılmasından başka bir şey değil!” gibi iddialı cümleler de kullanılıyor.

Bir de son olarak eklemek istediğim bir şey daha var. Yoruma açık bırakıyorum. Black Lives Matter hareketinden Adam Smith, bu cihazın en çok azınlıklara karşı kullanılmasını beklediklerini söylemiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir