Bu Haftaki Teknolojik Ürün Keşiflerim [2 – 8 Aralık]

Bu Haftaki Teknolojik Ürün Keşiflerim [2 – 8 Aralık]

Bu yazıyı seri haline getirdiğimi her yazıda belirtiyorum. Her hafta karşıma çıkan inovatif teknolojik ürünleri sizinle de paylaşıyorum. Belki siz görmüşsünüzdür ben geç kalmışımdır bilemem ama görmeyenlerin belki işine yarar. ?

Bu hafta karşılaştığım enteresan teknolojik ürünleri aşağıda sıraladım.

1- Steakchamp

Etinizi pişirirken ayarı tutturamıyorsanız, etinizin çok kuru ya da çiğ olmasını istemiyorsanız, bu termometre sizin için çığır açan bir buluş olabilir. 🙂

Termometre etinizin nasıl pişmesini istiyorsanız, o kıvama geldiğinde sizi bilgilendiriyor.

Steakchamp, yeşil, kırmızı ve sarı renkli led lambalarıyla size sinyal çakıyor. 🙂 Yeşil az, kırmızı iyi, sarı renk ise orta pişmiş anlamına geliyor.

Et ya da balık pişirmek için mükemmel bir devrim olan bu cihaz, aşırı veya az pişirme sorununu ortadan kaldırıyor.

Termometre paslanmaz çelik olduğu için oldukça hijyenik. Kablosuz tasarım, hem iç hem de dış mekanlarda kullanıma yardımcı oluyor. Yerleşik bir bataryası olan Steakchamp, herhangi bir bakım gerektirmiyor.

İlgilenirseniz, Steakchamp fiyatını Amazon’da 59.95 dolar gördüm.

2- Nebula Capsule II

Ürün için ”Dünyanın İlk Android TV ™ Cep Sineması” yazıyor Kickstarter‘da. Hımm… Demek cep sineması. O zaman ben bunu her yere götürebilirim sanırım. 🙂 Kampa ya da evde TV olmayan bir odaya…

Avucumun içinde 100 inçlik bir HD ekran. Neden olmasın? Diğer özelliklerine bakacak olursak:

  • 1280 x 720 piksel ekran çözünürlüğü
  • 200 lümenlik bir parlaklık
  • USB-C bağlantısı
  • Daha güçlü ses performansı için 8 wattlık hoparlör
  • 10.000 mAh kapasiteli pil
  • Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısı
  • 2,5 saat video oynatma süresi
  • 3600 uygulama

İlgilenirseniz, Nebula Capsule 2′nin fiyatını Amazon’da 579.99 dolar gördüm.

3- Scribit

Scribit, Kickstarter‘da, web kaynaklı herhangi bir içeriği çizmenize ve gerçek zamanlı olarak güncellemenize izin veren bir yazma ve silme robotudur, şeklinde tanımlanmış.

MIT Profesörü Carlo Ratti tarafından geliştirilen, Scribit, herhangi bir dikey yüzeyde görüntü ve metin çizebilen küçük bir “yazma robotu”.

Cihaz, ofisinizi veya oturma odanızın duvarını anında dijital içerik ile bir tuval haline getirip gerçek zamanlı olarak güncelleyebilmenize yarıyor.

Scribit sayesinde bir restoran günün menüsünü duvarında yayınlayabilir, profesyoneller her gün yeni motivasyon cümleleri yazarak kendilerini motive edebilir ya da sanatı seven bir kişi, Van Gogh ya da kendi çizimlerini, yatak odasının duvarlarına işleyebilir.

Scribit ile sınırsız sayıda içeriği güvenle çizebilir, silebilir ve yeniden çizebilirsiniz. Böylece birkaç dakikada duvarınıza farklı bir görüntü oluşturabilirsiniz.

İlgilenirseniz, Scribit‘in fiyatını sitesinde 499 dolar gördüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir