Blog’unuzun Takipçilerini Arttırmak İçin Neler Yapmalısınız?

Blog’unuzun Takipçilerini Arttırmak İçin Neler Yapmalısınız?

Blog’unuz hakkında daha fazla yorum almak ve takipçilerinizi arttırmak için sürekli yeni içerik yazmak çok önemlidir, ama başarının tek anahtarı bu değildir. Yazılarınızla ilgili hiç yorum yoksa, kimse yazınızla ilgili tweet atmamışsa, bunun bir çok sebebi olabilir.

Bu durumu değiştirmek sizin elinizdedir. Blog’unuzdaki takipçileri arttırmak için üç basit yol vardır:

1- Her şey hakkında yazmayın

Blog yazarken aklınıza gelen her konu hakkında bir şeyler yazmayın. Kendinize bir alan belirleyin ve buna odaklanın. Politikadan, spora, aşktan, iş hayatınıza kadar her konuda bir şeyler yazarsanız insanlar sizi ciddiye almaz. Bu yüzden uzman olduğunuz alan hakkında insanları şaşırtacak şeyler yazmaya gayret edin. Sıkıcı içerikten uzak durun. Aynı çizgide yürüdüğünüz ve sıkıcı içerikler üretmediğiniz sürece, insanların sizi takip etmemesi kaçınılmazdır.

2- Yazdığınız yazıları sosyal medyada hashtag kullanarak paylaşın

 İnsanlar tarafından en çok kullanılan platform sosyal medyadır. Bu yüzden yazdığınız yazıları hashtag’lerle birlikte sosyal ağlarda paylaşmak size bir çok takipçi kazandıracaktır.

3- Yorum yapanlara cevap verin

Yazdığınız yazılara yorum yapanlara, eleştiride bulunanlara ve soru soranlara cevap verin. Takipçilerinize değer verdiğinizi bu yolla gösterin. Bu  sayede sadık bir takipçi kitlesi oluşturabileceğiniz gibi, insanların sizi başkalarına tavsiye etmesine de olanak sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir