Blog Yazılarınızı Sosyal Medyada Defalarca Paylaşmanız İçin 3 Neden

Blog Yazılarınızı Sosyal Medyada Defalarca Paylaşmanız İçin 3 Neden

Benzer içerikleri ya da aynı gönderiyi sosyal medya kanallarında neden bir kereden fazla paylaşmalısınız? Bunun üç ana nedeni vardır:

1- Daha Fazla Trafik Kazanmak

İçeriğinizi sosyal medya üzerinde birden çok kez paylaşmanın en önemli ve belirgin sebebi daha fazla trafik çekmektir. Blog yazılarınızı sosyal medya kanalları üzerinde birçok kez paylaşırsanız, bu size daha fazla trafik sağlar ve blogunuza katılımı (favori, retweet vs… gibi) arttırır. Aynı içeriği paylaşmak trafiğini ve dolayısıyla reklam satışlarını maksimize etmek için etkilidir. Çünkü her paylaşımda yazınıza tıklayanların sayısı aynı ölçüde artar. 2400 tık almak varken neden 600’de kalmak isteyesiniz ki?

2- Yeni Takipçilere Ulaşmak

Bazı blog yazılarınız zamanla değerini kaybetmez, bu nedenle ilerleyen zamanlarda daha fazla takipçiye ulaşmak için bu yazıları tekrar yayınlayabilirsiniz. Örneğin; altı ay önce yazdığınız eski bir blogun başlığını değiştirerek, sosyal medya üzerinden tekrar yayınlarsanız; eski içerik bile olsa takipçilerin çoğu bu içeriği ilk kez göreceği için zincirleme bir reaksiyon yaratarak yeni takipçiler kazanmanızı sağlayabilir.

3- Farklı Zaman Dilimlerindeki İnsanlara Ulaşmak

Bir içeriği defalarca paylaşmanın diğer bir nedeni ise, farklı zaman dilimlerinde yaşayan ve farklı sosyal medya alışkanlıkları bulunan insanlara ulaşmaktır. Aynı içeriği tweet, Facebook gönderisi veya diğer sosyal ağlardaki güncellemeler ile tekrar paylaşmak, farklı bir zaman diliminde bu içeriği kaçırmış insanlara ulaşmanızı sağlayacaktır.

4 yorum “Blog Yazılarınızı Sosyal Medyada Defalarca Paylaşmanız İçin 3 Neden

  1. Burada önemli olan paylaşımları farklı gün ve saat dilimlerine yaymak sanırım. Yoksa arka arkaya paylaşım yapıp akışı dolduran hesapları ben şahsen takipten çıkıyorum.

  2. Serdar Bey’in de dediğine katılıyorum. Ayrıca takipçilerin sosyal medyada aktif olma saatleri ve haftanın hangi günleri daha çok sosyal medyayı kullandıkları iyi analiz edilirse spam dediğimiz olayı yapmadan ve kullanıcılara rahatsızlık vermeden daha fazla kişiye ulaşmış oluruz.

  3. Ben en çok 3.madde dikkatimi çekti. Sayenizde daha fazla trafik çekeceğime inanıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir