Blog Yazarak Web Site Trafiğinizi Arttırabilir Misiniz?

Blog Yazarak Web Site Trafiğinizi Arttırabilir Misiniz?

Blog yazmak web sitenizin trafiğini fazlasıyla arttıracaktır. Trafiğinizi arttırmanın tek yolu tabi ki blog yazmak değildir, fakat hedef kitlenizle ilgili doğru trafiği çekmenin yollarından biride budur. Çünkü doğru trafikle sitenize 1000 kişi gelmesi, yanlış trafikle 100.000 kişi gelmesinden çok daha önemlidir. Peki blog yazmaya nereden başlamalısınız? Blog yazmaya nereden başlayacağınızı bilmek zor olsa da, bu size bir çok artı katacaktır.

Küçük işletmeler için blog yazmak neden önemlidir?

Eğer küçük bir işletmeye sahipseniz, en güçlü pazarlama stratejilerinizden biri blog yazmak olmalıdır. Blog yazmaya başladıktan sonra ikinci adımınız ise, yazdıklarınızı sosyal medya üzerinden paylaşmak. Çünkü iyi bir sosyal medya stratejiniz varsa, web sitesi trafiğinizin neredeyse yarısı sosyal medya kanalları aracılığıyla size gelecektir. Organik büyümenin yanında sosyal medyada size fazlasıyla katkı sağlayacaktır.

Blog hizmeti başlatmak için korkmayın

Alacağınız eleştiriler, kötü yorumlar sizi blog yazmaktan alıkoyuyor olabilir. Fakat web siteniz için blog yazmaya başlamak sizi asla korkutmasın. Çünkü alacağınız eleştiriler sizi zamanla daha iyi bir blogger yapacaktır. Bu yüzden herkesin sizin gibi düşünmemesi size eksi değil, zamanla artı katacaktır.

Her işte olduğu gibi bu servisi web sitenize eklerken de cesur olmalısınız. Uzmanlık alanınızı, tecrübelerinizi ve insanların faydalanacağı bilgileri onlara vermelisiniz.

Trafiğinizi nasıl 2 katına çıkarabilirsiniz?

Blog yazmanın web sitenizdeki trafiği arttırması için 2 önemli yol vardır:

1- Sosyal medya üzerinden teşvik

İnsanları sosyal ağlar üzerinden blogunuza teşvik ederseniz, web siteniz daha fazla trafik çekecektir. Bu da hangi saatlerde ve ne sıklıkla paylaşım yaptığınıza bağlıdır. Sosyal medya üzerinde daha fazla kaliteli paylaşım, daha ilgili çekici içerik = daha fazla trafik.

Paylaşımda bulunmadan önce yapmanız gereken ilk iş hedef kitlenizin ihtiyaç ve isteklerini göz önünde bulundurmaktır. Daha sonra bu konularla ilgili yararlı, ilgi çekici ve kaliteli içerik yazmak en önemli göreviniz olmalıdır.

2- SEO ile organik trafik sağlamak

Seo ile organik trafik sağlamanın birçok yolu vardır. Bunlardan bazılar şöyledir:

İlk kural ürün ve hizmetlerinizle ilgili kaliteli içerik oluşturmaktır. Kaliteli ve faydalı bir içerik oluşturduğunuzda insanların sizin yazınızı referans olarak gösterme olasılığı artar ve bu da trafiğinizin artmasına yardımcı olur. Ayrıca ziyaretçileriniz kaliteli içeriği okurken sizden etkilenirse, sitenizde daha fazla zaman geçirir ve ihtiyaç duyduğu zaman her zaman sizin web sitenizi tercih eder.

Daha popüler arama terimlerini kullanmak, organik aramalarda daha fazla kişinin blogunuza gelmesini sağlayacaktır. Bu yüzden sektörünüzde trend olan anahtar kelimeleri öğrenin ve bunları blog yazılarınıza dahil edin.

On-page seo’ya ( sayfa içi seo) önem verin. Sayfa içi seo sitenizin kendi içinde yaptığı seo çalışmasıdır. Özgün içerikten tutunda, temiz kodlamaya; javascript ve css dosyalarının düzenli olmasından, görsellerin kullanımına kadar birçok unsuru içinde barındırır. Bu yüzden sayfa içi seo teknikleri uzmanlar tarafından sitenize uygulanmalıdır.

Seo için web sitenizin URL sayfa başlıklarını / açıklamalarını güncelleyin.

10 yorum “Blog Yazarak Web Site Trafiğinizi Arttırabilir Misiniz?

  1. Web sitenizi beğenerek ziyaret ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir