Bebo Mesajlaşma Uygulaması Olarak Yeniden Kullanımda

Bebo Mesajlaşma Uygulaması Olarak Yeniden Kullanımda

Son Güncelleme: 02/12/2019

TechCrunch’ın raporuna göre, video yayın platformu Twitch, 25 milyon dolara Bebo’yu satın almış arkadaşlar. Yani bu haberin zerre kadar değeri kalmadı. Ama istatistiklerde görüyorum aratanlar oluyor. Ne olduğunu merak edenler olabilir diye, yazıyı kaldırmayacağım. Fakat indirme bağlantılarını kaldırıyorum. Kamuoyunun bilgisine. 🙂

2000’li yılların başlarında hayatımıza bir sosyal medya ağı olarak giren Bebo, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağların pazara girmesi ile birlikte popülaritesini kaybetti. Popülaritesini kaybetmesi sonucu 2008 yılında AOL’e 850 milyon dolara satılan sosyal ağın bir kısmı, başlangıçtaki sahibi Michael Birch tarafından bir süre sonra geri alındı ve Bebo bir mesajlaşma uygulaması olarak yeniden hizmete sunuldu.

bebo.001

17 Aralık tarihinde Android ve iOS için mobil mesajlaşma uygulaması olarak yeniden hizmete giren ücretsiz uygulama, kullanıcıların kendilerine özel avatarlar (animasyon) oluşturmasına izin veriyor.

Arkadaşlarınızla konuşurken kullandığınız hashtag’lere göre şekil alan avatarlar ise uygulamanın en eğlenceli kısmını oluşturuyor. Örneğin, karşınızdaki kişiye ”Seni seviyorum” dediniz ve hashtag ile cümlenin sonuna #love yazdınız. Arkadaşınıza hemen avatar fotoğrafınızla birlikte bol bol kalp gönderdiğiniz bir görüntü gidiyor. 

Bebo ile sohbet sırasında arkadaşlarınızla konumunuzu da paylaşabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir