Anti-Sosyal Ağ Uygulaması Cloak İle İstemediğiniz Arkadaşlarınızdan Kaçabilirsiniz

Anti-Sosyal Ağ Uygulaması Cloak İle İstemediğiniz Arkadaşlarınızdan Kaçabilirsiniz

Tüm sosyal ağlar insanları birbirine bağlamayı amaçlarken, yeni piyasaya sürülen bir uygulama bunun tam tersini yapıyor.

Cloak isimli yeni iOS uygulaması, Foursquare ve Instagram gibi sosyal ağlardan aldığı konum verilerini kullanarak; arkadaşlarınız veya tanıdığınız kişiler size yaklaştığı zaman uyarı veriyor.

Anti- sosyal akımın son trendi olan Cloak uygulaması sayesinde, görmek istemediğiniz kişilerin profillerini işaretleyip, bu kişiler size yaklaştığında uyarı alabiliyorsunuz. Cloak ayrıca, Foursquare ve Instagram ile bağlantı kurarak; kullanıcıların ve arkadaşlarının bulunduğu konumları gösteren bir haritayı da hizmetinize sunuyor.

Uygulama şu an sadece Foursquare ve Instagram konumlarını çekebiliyor. Bu nedenle karşılaşmak istemediğiniz insanları öncelikle bu 2 ağdan takip etmeniz öneriliyor. Sonrada Cloak sayesinde onlarla karşılaşma olasılığınızı ortadan kaldırabiliyorsunuz.

Uygulamayı geliştiren Brian Moore ve BuzzFeed eski kreatif direktörü Chris Baker, gelecekte daha iyi bir hizmet için diğer sosyal ağların konum bilgilerini de kullanmak istediklerini belirtti. Washington Post’a konuşan Baker ayrıca: ” Anti-sosyal uygulamaların yükselişte olduğunu düşünüyorum. Cloak ‘uda bu yönde hizmet vermesi için geliştirdik ve geliştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

iOS 7 için kullanılabilir durumda olan Cloak’ı, Apple Store’dan indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir