Abonelerinize E-Posta Göndermek İçin 8 Geçerli Sebep

Abonelerinize E-Posta Göndermek İçin 8 Geçerli Sebep

İnsanlar kendilerine gerekli gereksiz günün her saati gönderilen şirket e-mail’lerinden rahatsız olur. Hatta bu yüzden e-posta listenizden bile çıkabilirler. Bu duruma mahal vermemek için onlara ne için e-posta gönderdiğinizi iyi bilmeniz gerekir. Aşağıda e-posta listenizi sıkmadan, gerekli zamanlarda e-posta göndermeniz için bir liste bulunuyor. İşte abonelerinize e-posta göndermeniz için sebepler:

1- Hoşgeldiniz E-Posta’sı

Hoşgeldiniz e-posta’sı ideal olarak abonelere aboneliklerinin ilk günü gönderilir. Önerilen ”Hoşgeldiniz” e-posta içeriği şu şekilde olmalıdır:

  • E-posta’nıza abonelerinize ”Hoşgeldiniz” diyerek başlamalısınız
  • Aboneniz oldukları için e-posta içeriğinde onlara teşekkür etmelisiniz
  • Gönderen adresini güvenli olarak işaretlemeleri için abonelerinizi teşvik etmelisiniz
  • Abonelerin siteye dönüşümünü sağlayıp, onlara ilk satın almalarını gerçekleştirmeleri için bir promosyon sunmalısınız.

2- Tatil Kampanyaları için E-Posta

İnsanlarda bütçeleri kısıtlı olsa bile tatil günlerinde para harcamaya meyillidir. Bu yüzden hiç şüphe yok ki tatil günlerinde e-posta pazarlama kampanyalarında sunulan indirimler, promosyonlar şirketlere çok büyük fırsatlar sunar. B2C şirketler bu günlerde büyük gelirler elde ederken, B2B şirketlerde müşteri tabanlarıyla daha fazla etkileşim kurar.

3- Doğum Günü E-Posta’sı

Hoşgeldiniz e-posta’sına benzer şekilde, doğum günü e-posta’sını da abonenize doğum günü tarihi geldiğinde otomatik olarak göndermelisiniz. Bunu yaparken açılma oranının artması için konu satırınız aşağıdaki gibi olabilir:

  • Doğum gününüz için özel bir hediye
  • Doğum gününüz kutlu olsun (İsimle Birlikte)
  • (Firma adı) Doğum gününüzü kutlar
  • Doğum gününüz için % 20 indirimli bir hediyeniz var
  • Size özel doğum günü bonusu

4- Özel Günler için E-Posta

Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü vb… birçok özel gün vardır. Bu özel günlerde abonelerinize göndereceğiniz e-posta’lar onlara bu özel günlerin anlam ve önemi hissettirmelidir. İnsanlar böyle günlere fazlasıyla önem verdiği için, bu özel günlerde abonelerinizi es geçmememiz, onlarla daha fazla etkileşime girmenizi sağlayacaktır.

5- Aboneniz olup markanızla etkileşime geçmeyenler

Aboneniz olduktan sonra markanızla hiç etkileşime geçmeyen insanlar olabilir. Bu insanlara kendinizi mutlaka hatırlatmalısınız. Yapacağınız bir promosyonla veya özel bir teklifle onları aktif hale getirip, tekrar sizi hatırlamalarını sağlayabilirsiniz.

6- Promosyon ve İndirim E-posta’ları

Promosyon ve indirimler insanların dikkatini fazlasıyla çeker. Bu yüzden promosyonlu olan veya indirim yaptığınız ürünlerle ilgili e-posta listenize mutlaka bir e-mail göndermelisiniz.

7- Katalog

Yeni sezon ürünlerinizi içeren eğlenceli kataloglar, abonelerinizin elinde mutlaka bulunmalıdır. Bu yüzden düzenleyeceğiniz bir e-posta kampanyası ile abonelerinize bu katalogun linkini veya aslını mutlaka ulaştırmalısınız. Hatta katologa erişim imkanını ilk olarak abonelerinize sunarsanız, bu durum abonelerinizin kendilerini özel hissetmesiniz sağlar ve daha çok kişiyi aboneniz yapmak için size bir fırsat sunar.

8- Özür E-Posta’sı

Şirketinizden kaynaklanan bir aksilik ortaya çıktığında ya da verdiğiniz sözü yerine getiremediğinizde abonelerinize özür içeren e-posta’lar göndermelisiniz. Yapılan küçük hatalar için bu gerekli olmayabilir, fakat abonelerinizi zorda bırakan bir durum olduğunda bunu telafi etmek sizin görevinizdir. Bu e-posta’lar kısa olmalı ve içinde promosyon, indirim veya ücretsiz kargo gibi avantajlar aboneye sunulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir