6 Saniyelik Videonun Gücü

6 Saniyelik Videonun Gücü

Yakın zamanda yapılan bir araştırma, 6 saniyeden oluşan bir video reklamın, en güçlü ve popüler video reklam olduğunu ortaya koydu. Şirketlerin kampanyalarında kısa süreli video reklamların giderek artmasının sebebi buymuş demek.

Peki neden?

Binlerce reklama maruz kalan potansiyel müşterilerin, reklamı tam kapayacakları sırada mesajı almalarına yardımcı olmak için.

6 Saniyelik Video Çalışması

En ideal reklam süresi olan 6 saniyelik videonun gücüne inanmıyorsanız ve ”6 saniye nedir ki? Bu kadar az saniyede bir videoya ne kadar içerik sığdırabiliriz?” diyorsanız, Adweek Branded ve gumgum.com tarafından yapılan bir çalışmaya beraber göz atalım.

**Çalışmaya 300’den fazla marka pazarlamacısı ve ajans katılmış ve bu kişilerden kısa video reklam süresi hakkında görüş istenilmiş.

Çalışmanın bulgularına göre:

  • Reklam verenlerin %53’ü 6 saniyelik reklamlar kullanıyor.
  • %77’i gelecek yıl mesajlarını anında verebilecekleri en kısa süreli videoları kullanacaklarını dile getiriyor.
  • Reklam verenlerin %80’i, 6 saniyelik videoyu etkili veya çok etkili olarak değerlendiriyor.

Buradan da anlayacağınız üzere, YouTube veya herhangi bir platformda izleyeceğiniz videodan önce gösterilen kısa süreli reklamların görüntüleyenleri harekete geçireceğine inanılıyor. Bu yüzden, reklam verenlerin %75’i, yüksek görüntüleme sayıları elde etmek için baskı altında olduklarını söylüyor.

6 Saniyelik Video Örnekleri

Evet duyduğunuz zaman kulağa oldukça saçma geliyor, ama 6 saniyelik bir video ile düşündüğünüzden çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Nasıl mı?

6 saniyeden oluşan kısa video reklam örneklerine birlikte göz atalım.

Uzun veya kısa hiç farketmez, iyi bir video ne olursa olsun duyguları ortaya çıkarmanızı sağlamalı. Umarım yukarıdaki örnekler size daha az zamanın daha az yaratıcı olmak anlamına gelmediğini göstermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir