2016’nın Yeni Trendi: Gifografik

2016’nın Yeni Trendi: Gifografik

İçerik pazarlamanın en güzel tarafı her gün yeni trendlerle karşımıza çıkması. Bir zamanlar sadece metin yazarken, sonra görsel üzerine metin, infografik, gif vs… derken insanlara farklı şeyler sunmak için sınırları zorlar hale geldik. Kabul edelim, insanlar içerik trendlerinden çok çabuk sıkılıyor. Bu yüzden her gün gelişen çekici tasarım teknikleri, maalesef eski trendlerin tarihe gömülmesine yol açıyor. Aslında bu konuyla ilgili maalesef demem pek doğru olmadı. Çünkü yeni trendleri ben de seviyorum.

Sevdiğim için de, bugün o yeni trendlerden birine değineceğim.

Gif ve infografiğin birleşmesinden doğan bir trend: Gifografik.

Gifografik Nedir?

Kısaca, en sade, yalın, 2 kelimelik anlatımıyla; gifografik: Animasyonlu görüntü demek.

Bu yetmediyse, biraz da uzun anlatayım. Bir infografik hayal edin. Şimdi de o infografiğin hareketli şeklini hayal edin. Edemiyorsanız, ben sizin için aşağıda bir örnek vereyim.

*Şu an hiç yapmadığım bir şeyi yapacağım ve yurt dışında tasarlanmış bir örneği sizinle paylaşacağım. Normalde böyle hazır tasarım kullanmayı hiç sevmem, infografiklerimi kendim yaparım. Türkiye’de web sitelerinde İngilizce infografikler paylaşıldığında, anlamayanlar olabileceğini düşündüğüm için  daha da sinir olurum.  Ama şu an bunu yapabilecek teknik alt yapım olmadığı için mecburen paylaşacağım. Fakat merak etmeyin. En kısa sürede bu işi çözeceğim için o zaman gönül rahatlığıyla bu paylaştığım görseli kaldıracağım.

sibelhos.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir