2016’da Google Türkiye’de En Çok Ne Aradık? [İnfografik]

2016’da Google Türkiye’de En Çok Ne Aradık? [İnfografik]

Ne yazsam ne yazsam diye düşünürken, birden aklıma çok enteresan bir fikir geldi. Aslında pek enteresan değil, ama bulacağım sonuçların enteresan olacağını düşünerek bu kanıya vardım.

”Acaba Google’da en çok neleri arıyoruz?” diye sordum kendi kendime. Abuk subuk bir sürü şey çıkacağına kalıbımı basarak araştırmaya başladım.

Açıkça söylemek gerekirse fazla da araştırmadım. Çünkü Google hissetti herhalde benim böyle bir şey araştıracağımı, bu yüzden verileri bir güzel hazırlayıp, koymuş köşeye sağolsun.

İlgili İçerik: 2017’de Türkiye’de Google’da En Çok Aratılan Kelimeler

Ama infografik için uğraştım. Şok olmanız gereken sonuçları büyük büyük puntolarla yazdım. Yalnız şok olacağınızı düşünmüyorum. Bu konuda şüphemlerim var… Eee ne de olsa sonuçları görünce burası Türkiye diyebilirsiniz…

Benden size bir not: **Globalde en çok aranan kişinin Donald Trump, en çok yapılan aramanın da Pokemon Go olduğunu düşünülünce, ülkemizi eleştirmek pek doğru olmaz diye düşünüyorum. Çünkü gezegen olarak anormal olabiliriz.

** Bu arada yazının kapağını da öyle bir yaptım ki, tıklanmayı artırmaya çalışan magazin haberleri gibi oldu. ”Olay yaratan sözler” ”Böylesi ne görüldü ne duyuldu” (Bu iki başlığı da biraz önce Hürriyet’ten görüp yazdım. Ne yapmaya çalıştığımı anlayın, örnek aldığım yerleri görün diye. Öğreniyorum galiba işi…)

2016da-google-turkiyede-en-cok-ne-aradik-infografik-001

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir