2016’da Bilmeniz Gereken Görsel İçerik İstatistikleri [İnfografik]

2016’da Bilmeniz Gereken Görsel İçerik İstatistikleri [İnfografik]

İçerik pazarlamadan bahsedilirken, görsel içeriğin diğer içerik türlerine oranla daha etkili olduğunun üzerinde sık sık durulur. Gerek yapılan araştırmalar, gerekse Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal ağların bu konudaki uyarıları, gelecekteki içerik pazarlama trendlerinin neler olacağı konusunda, benim gibi içerik ile uğraşanlara az çok yardımcı olur.

Kendi müşterilerim üzerinden içerik pazarlama konusunda yaptığımız faaliyetler hakkında konuşacak olursam, görsel kullanımının ve infografiklerin hem insanlarla daha kolay iletişim kurmama hem de etkileşimi artırmama yardımcı olduğunu söyleyebilirim. Facebook’tan tutun da Twitter’a kadar her mecrada görselle metini birleştirdiğimizde sonuç aynı.  Özellikle video ve infografiklerde etkileşimin tavan yaptığını söylemesem, kesinlikle bu cümleme itimat edin derim. (Cidden abartı yok.)

Benim şahsi düşüncelerimin dışında, görsel içeriğin etkisini gösteren bazı istatistiklere şöyle;

  1. Araştırmalar renkli görsellerin, okuyucuların içeriğe katılma oranını % 80 artırdığını söylüyor. Click To Tweet
  2. Bir bilginin 3 günde sonra % 10'u hatırlanıyor. Fakat bilgi görselle verildiğinde, bu oran % 65'lere çıkıyor. Click To Tweet
  3. Pazarlamacıların % 46'sı görselliğin, pazarlama ve hikaye stratejileri açısından kritik olduğunu söylüyor. Click To Tweet
  4. Pazarlamacıların % 34'ü görsel içeriğin, blog yazmaktan sonra en önemli içerik türü olduğunu düşünüyor. Click To Tweet
  5. İçerik ile alakalı görüntüler, görüntülemeyi % 94 artırıyor. Click To Tweet

Bu arada bu ”click to tweet” olayını geçen yazımda sizlerle paylaşmıştım. Hemen kendim de kullanmak istedim. Fakat benim şu an kullandığım wordpress eklentisi tamamen ücretsiz olan Better Click To Tweet. Dilerseniz hemen indirip, wordpress’te kurulum gerçekleştirebilirsiniz.

Asıl konumuza dönecek olursak; istatistikleri okuyup, ”tweet’leri click” yaptıysanız, görsel içerik ile ilgili istatistiklerin devamına infografiği inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Bizimle infografik deneyimi yaşamaya hazır mısınız?

Markanıza ait verilerin, hedef kitlenize etkin biçimde ulaşmasını sağlayacak infografiklerin hazırlanması için Mıknatıs Content Agency olarak her zaman yanınızdayız.

Popülaritesi giderek artan bu görsel çözümden siz de yararlanmak istiyorsanız, iletişim için bana: sibel@miknatisdijital.com ya da sibelhos@gmail.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

İstatistik kaynakları: 1, 2, 3, 45

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir