2016 Sosyal Medya Kullanıcı İstatistikleri [İnfografik]

2016 Sosyal Medya Kullanıcı İstatistikleri [İnfografik]

Sosyal medya istatistikleri üzerine yaptığım araştırmaları ve görüşlerimi sık sık paylaşıyorum. Çünkü günden güne artan bu sosyal medya çılgınlığını sizin de rakamlarla görmenizi istiyorum. Ben bu istatistikler karşısında gözlerime inanamıyorum ve açıkçası sizin de gözlerinize inanıp inanmadığınızı merak ediyorum.

Kişisel duygularımı bir kenara bırakırsam, bu istatistikleri inceleyince; sosyal medyanın markalar için büyük fırsatlar sunduğunu düşünüyorum. Evet… Hala sosyal medyaya yatırım yapmayan ya da yatırım yaptığı halde geri dönüş alamayanlar var, bu örnekleri de görüyoruz. Ama özellikle geri dönüş alamayanlara soruyorum: ”İşiniz gerçekten sosyal medya için uygun mu?” ya da ” Doğru sosyal medya platformlarını kullandığınıza emin misiniz?”

Yukarıdaki sorularıma gerçekten mantıklı cevaplar verebiliyorsanız ve sosyal medyada boy gösteriyorsanız, sosyal medyanın markanıza değer katmaması imkansız.

Aşağıdaki istatistiklere bakar mısınız? Böyle bir dünyada sosyal medyanın markanıza değer katamayacağını nasıl düşünürsünüz?

  • Temmuz 2015 itibari ile dünya nüfusu: 7.3 milyar.
  • İnternet kullanan kişi sayısı: 3.17 milyar.
  • Perakende markalarının %91’inin 2 ya da daha çok sosyal ağda üyeliği bulunuyor.
  • İnternet kullanan her bireyin ortalama 5.54 sosyal medya hesabı var.
  • Sosyal medya kullanıcı sayısı son bir yılda 176 milyon arttı.

Detaylı istatistikler infografikte…

sosyal-medya-kullanici-istatistikleri-001

Markanıza ait verilerin, hedef kitlenize etkin biçimde ulaşmasını sağlayacak infografiklerin hazırlanması için Mıknatıs Content Agency olarak her zaman yanınızdayız.

Popülaritesi giderek artan bu görsel çözümden siz de yararlanmak istiyorsanız, iletişim için bana: sibel@miknatisdijital.com ya da sibelhos@gmail.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir