2016 Online Video İstatistikleri [İnfografik]

2016 Online Video İstatistikleri [İnfografik]

Bazen 10 sayfa yazsanız veremeyeceğiniz bir  duyguyu kısacık bir video ile vermeniz mümkün. Bu yüzden midir yoksa okumayı sevmediğimizden midir bilinmez, şu an video günümüzde en çok tüketilen içerik türü. Markalar erişim oranı fazla olduğu için online video bütçelerini giderek artırıyor.

2019 yılında internet trafiğinin % 80’inin videolardan gelmesi bekleniyor. Son birkaç yıl içinde internet kullanıcılarının eğilimlerinin video yönünde olması, sanırım burada belirleyici faktör olmuş. Hem B2C’ler hem de B2B’lerin online pazarlama stratejilerinde ön planda video içerik bulunuyor.

Video içeriği bu kadar övdükten sonra, bu içerik türü ile ilgili bazı istatistiklerden bahsetmek istiyorum.

B2B'lerin % 75'i videolarını SEO için optimize ediyor. Click To Tweet B2B'lerin % 96'sı online pazarlamanın bir parçası olarak videolardan yararlanıyor. Click To Tweet B2B pazarlamacıların % 73'ü videonun, pazarlama sonuçlarını pozitif yönde etkilediğini söylüyor. Click To Tweet Videoyu en çok kullanan 5 endüstri: Yazılım, pazarlama, sağlık, kar amacı gütmeyen kurumlar ve eğitim kurumları. Click To Tweet Web sitelerinin % 79'u 3. parti videoları, web sitelerinde barındırıyor. Click To Tweet Web sitelerinin % 16'sı, ana sayfalarında bir video barındırıyor. Click To Tweet Yüksek öğretim kurumlarının dörtte biri kabul sürecinin bir parçası olarak videodan yararlanıyor. Click To Tweet Yüksek öğretim kurumlarının % 66'sı uzaktan öğretimde videodan yararlanıyor. Click To Tweet

İstatistiklerin devamına infografiği inceleyerek ulaşabilirsiniz.

** Yukarıdaki istatistiklerin kaynakları infografikte verilmiştir. Bilginize.

2016 online video istatistikleri.001

Bizimle infografik deneyimi yaşamaya hazır mısınız?

Markanıza ait verilerin, hedef kitlenize etkin biçimde ulaşmasını sağlayacak infografiklerin hazırlanması için Mıknatıs Content Agency olarak her zaman yanınızdayız.

Popülaritesi giderek artan bu görsel çözümden siz de yararlanmak istiyorsanız, iletişim için bana: sibel@miknatisdijital.com ya da sibelhos@gmail.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir