2015 Dijital Pazarlama İstatistikleri [İnfografik]

2015 Dijital Pazarlama İstatistikleri [İnfografik]

Bundan 15 yıl öncesine dönelim. Yani 20. yüzyıla elveda dediğimiz ve 21. yüzyıla giriş yaptığımız tarihlere… Bu yıllarda ABD’de yaşanan 11 Eylül saldırılarından tutun da dünyanın en yaşlı kadını olarak bilinen 117 yaşındaki Japon Misao Okaw’ın ölümüne kadar birçok şeye şahit olduk. Tabi bu arada teknoloji de hiç boş durmadı ve olağan hızını da alamayıp, daha fazla ilerledi ve bize farklı dünyaların kapılarını açtı.

Bu yıllar içerisinde iPhone ile tanıştık. Nesnelerin interneti, giyilebilir akıllı ürünler ve tabi ki hayatımızın vazgeçilmezleri arasında ilk 3’te yer alacak sosyal medya hayatımıza girdi. Teknoloji bu şekilde hızla ilerleyince, şirketler de hızlarını alamayıp, dijital pazarlamaya ağırlık vermeye başladı.

2015 yılına geldiğimizde içerik odaklı dijital reklam bütçelerinin her yıl diğer yıla oranla hızla arttığına, SEO denilen kavramın aslında ne kadar önemli olduğuna ve daha birçok şeye analizler eşliğinde şahit olduk.

Dijital pazarlama dünyanın pek çok yerinde geleneksel pazarlamanın önüne geçemedi bu bir gerçek fakat önemi, bireysel satış yapan insanlara kadar herkes tarafından anlaşıldı.

Çok ilginç bulduğum iki istatistiği de sizinle paylaştıktan sonra, 2015’te dijitalde neler olmuş kısaca özetlediğim infografiğe göz atabilirsiniz.

İstatistik 1: Google aramalarında her sene ortalama %15, o yıla dek aratılmamış farklı şey aratılıyor. Click To Tweet İstatistik 2: Twitter'da en çok takipçisi bulunan marka Facebook. Click To Tweet

2015 dijital pazarlama istatistikleri

Kaynak: Smartinsights

6 yorum “2015 Dijital Pazarlama İstatistikleri [İnfografik]

  1. sibel hanım uzun bir aradan sonra yalın ve hoş bir yazı için tekrar teşekkürler. Bundan sonrakı yazınızda re marketing nasıl yapılır hakkında bilgi ve çalışmlarınızı bekliyoruz.

  2. Sibel hanim cok guzel ve tam guncel bir yazi, tesekkurler. Bir sonraki yazinizi merakla bekliyorum.

  3. Merhaba,
    Çok faydalı bir yazı merak ettiğim bir konuydu,
    İstatistiklerin kaynağını alabilir miyim? hHngi araştırmaya dayanıyor? Teşekkürler,

    1. Merhaba Zümrüt Hanım. Teşekkür ederim. Evet çok haklısınız kaynağı eklemeyi unutmuşum. Şu an ekledim, inceleyebilirsiniz. Sevgiler… (=

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir