DevFest İstanbul’14 6 Aralık’ta


DevFest İstanbul’14 6 Aralık’ta

Dünyanın birçok şehrinde GDG’ler tarafından düzenlenen DevFest sezonu başladı. GDG İstanbul Ekibi, yazılım geliştiricileri bir araya getirdiği büyük etkinliğini 6 Aralık’ta Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde düzenleyecek ve mobil teknolojiler, web teknolojileri, back-end ve front-end teknolojileri, UI tasarımı, UX, oyun teknolojileri ile ilgili birçok önemli ismi ağırlayacak.

Katılımın ücretsiz olduğu etkinlikte, sunumların yanı sıra workshop’lar ve code lab’lar yer alacak. Katılımcılar, code-lab’ta en yeni teknolojiler ile bizzat kod yazabilecek ve farklı uygulamalar geliştirebilecek. Kod yazmak isteyen birçok kişi başlangıcı yerinde uzman isimlerle yapacak ve deneyimlerini paylaşarak, harika uygulamalar ortaya çıkarabilecek.

Etkinliğin en ilgi çekici  workshop’u ise; velilerin çocukları ile Minecraft’ı “hackleme”yi öğrenecekleri workshop olacak. Eğer çocuğunuzla birlikte bu eğlenceye katılmak istiyorsanız kayıt işlemini bu adresten yapabilirsiniz.

Konusunda uzman birçok ismi ağırlayacak olan etkinliğin konuşmacıları şu şekilde: Oracle’dan Geertjan Wielenga, Mongo DB’den Massimo Brignolli, IDR Solutions’tan Mark Stephens, Vaadin’den Thomas Mattsson, Itude Mobile’dan Wiebe Elsinga, Ali Darbane gibi yurtdışından gelen konuşmacıların yanı sıra Çağatay Çivici, Mert Çalışkan, Naci Dai, Murat Çorlu gibi Türkiye’den de isimler etkinlikte konuşmacı olarak yer alacak. Programın tamamı ve tüm konuşmacı listesi yakında devfesttr.com adresinden açıklanacak.

DevFest Istanbul ana sponsorları Google ve Turkcell Geleceği Yazanlar. Fit Solutions, Eteration, IDR Solutions, Vaadin, Mongo DB diğer sponsorları arasında. Katılımcıların, teknoloji şirketleri ve start-up’ların ürünleri ile tanışma fırsatı bulacağı etkinlikte, fuaye alanında eğlenceli bir gün sizleri bekliyor!

Geçen sene 1600’den fazla kişinin katıldığı etkinlik için bu yıl daha büyük bir heyecanla hazırlıklar devam ediyor.

GDG Istanbul Ekibi, etkinlik tişörtünde kullanılacak tasarımı belirlemek üzere bir yarışma başlattı. En çok oy alan tişört, etkinlik günü DevFest katılımcılarına hediye edilecek.

Etkinlikteki birçok fırsattan yararlanabilmek için de kaydolmanız gerekmektedir. Kaydolmak için bağlantıdaki formu doldurmanız yeterli!

Etkinlik tarihi: 6 Aralık

Etkinlik yeri: Bağlarbaşı Kültür Merkezi

Etkinlik websitesi: http://devfesttr.com/

Kayıt: http://devfesttr.com/

Çocuğunuzla katılacağınız Minecraft hacking workshop linki: 

http://www.meetup.com/MineCraft-Istanbul/events/213563482/

Afiş:  Afişe bu linkten ulaşabilirsiniz.

Geçen yıl ki fotoğraflar: Bu linkten ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir